Informácie o projekte

N├ízov:┬áZlep┼íenie mobility propag├íciou verejnej dopravy na slovensko-ma─Ćarskej hranici (akronym:┬áTransHUSK)

Ved├║ci partner projektu:┬áKTI K├Âzleked├ęstudom├ínyi Int├ęzet Nonprofit Kft. (Ma─Ćarsko)

Hlavn├Ż cezhrani─Źn├Ż partner: In┼ítit├║t priestorov├ęho pl├ínovania (IPP)

Program: Interreg V-A Slovak-Hungary 2007-2013 (Programu cezhrani─Źnej spolupr├íce Ma─Ćarsk├í republika ÔÇô Slovensk├í republika 2007-2013)

Term├şn realiz├ície:┬áod 09/2012 do 06/2014

Rozpo─Źet IPP:┬á132 400,00 EUR

Popis projektu: 

Projekt bol realizovan├Ż v r├ímci Opera─Źn├ęho programu cezhrani─Źnej spolupr├íce Ma─Ćarsko-Slovensko na roky 2007-2013. Celkov├Żm cie─żom projektu bolo vytvorenie integrovan├ęho syst├ęmu verejnej dopravy v pohrani─Źnej oblasti medzi Slovenskom a Ma─Ćarskom na podporu udr┼żate─żnej dopravy v cezhrani─Źn├Żch regi├│noch. Projekt za─Źal 1. septembra 2012 a trval po dobu 22 mesiacov.

Nasleduj├║ce aktivity boli realizovan├ę partner projektu:

 • Act02: Anal├Żza probl├ęmu a vypracovanie vz├íjomnej metodiky pre v├Żskum – spolupr├íca na doladen├ş metodiky projektu. Spolupr├íca v definovan├ş met├│d dopravn├Żch prieskumov – oblas┼ą verejnej dopravy. Spolupr├íca v definovan├ş met├│d dopravn├Żch prieskumov – oblas┼ą individu├ílnej dopravy. Vytvorenie metodiky prieskumov dom├ícnost├ş.
 • Act03: Prieskum na hrani─Źn├Żch priechodoch a prieskumov dom├ícnost├ş – pr├şprava podkladov pre v├Żskum (komunik├ícia s pol├şciou, spr├ívcami ciest, dopravn├Żmi spolo─Źnos┼ąami). Oba prieskumy (dopravn├Ż prieskum a prieskum dom├ícnost├ş) boli realizovan├ę v priebehu okt├│bra a novembra 2013. Dopravn├Ż prieskum sa konal v Medve─Ćove, Kom├írne, ┼át├║rove a Milhosti. Prieskum dom├ícnost├ş sa konal v Ko┼íiciach, Ko┼íice-okolie, Kom├írno, Nov├ę Z├ímky a Dunajsk├í Streda na slovenskej strane z├íujmovej oblasti.
 • Act04: Vytvorenie datab├ízy potrebnej pre cezhrani─Źn├ę cestovanie – ┼ápecifik├ície jednotn├Żch ukazovate─żov z tejto oblasti. Dokon─Źenie zoznam ukazovate─żov. Zber d├ít (indik├ítory) pre ├║zemie na NUTS3, LAU1 a LAU2 na slovenskej ─Źasti hranice (─Źas┼ą demografia, ┼ítrukt├║ra os├şdlenia, doprava, hospod├írstvo, trh pr├íce). Dopyt d├íta z extern├Żch in┼ítit├║ci├ş (in┼ítit├║cie inform├íci├ş a progn├│za vzdel├ívania, zamestnanosti, soci├ílnej agendy a┬ástarostlivosti o rodinu).
 • Act05: Anal├Żza d├ít – identifik├ícia strategick├Żch a rozvojov├Żch polit├şk, dokumentov na ├║zem├ş Slovenska. Vypracovanie sk├║man├Żch analytick├Żch ─Źast├ş projektu (slovensk├ę ├║zemie) – demografia, ┼ítrukt├║ra os├şdlenia, dopravy, hospod├írstva a na trhu pr├íce. Tvorba grafov. Mapovanie existuj├║cich pr├ívnych predpisov.
 • Act06: Pr├şprava SWOT anal├Żzy pre slovensk├║ ─Źas┼ą (kraje) sk├║man├ęho ├║zemia (Trnava, Nitra a Ko┼íice). Pr├şprava SWOT anal├Żzy pre cel├║ slovensk├ę ─Źasti sk├║manej ├║zemia. Pr├şprava Stromu probl├ęmov pre ├║zemie kraja Trnava, Nitra a Ko┼íice. Vypracovanie spolo─Źnej SWOT anal├Żzy (SK-HU cezhrani─Źn├í oblas┼ą z├íujmu).
 • Act08: Popis zainteresovan├Żch str├ín a identifik├ícia z├║─Źastnen├Żch str├ín. 6 rozhovorov so z├║─Źastnen├Żmi stranami bolo ukon─Źen├Żch.
 • Act09: Rozvoj metodiky dopytov├ęho modelu verejnej dopravy. Spolupr├íca vo v├Żvoji metodiky dopytov├ęho modelu po doprave.
 • Act10: Stanovenie spolo─Źn├Żch cezhrani─Źn├Żch cie─żov – spolo─Źn├ę ciele a celkov├Ż cie─ż boli definovan├ę a schv├ílen├ę v priebehu Jan.-Apr. 2014.
 • Act11: Scen├íre a┬átestovanie – vymedzenie troch typov scen├írov (optim., pesim. a┬áreal.) bolo vykonan├ę a schv├ílen├ę Jan.-Apr. 2014.
 • Act12: Strat├ęgia rozvoja – celkov├Ż cie─ż, 4 konkr├ętne ciele a 16 prev├ídzkov├Żch cie─żov bolo definovan├Żch v priebehu Jan.-J├║n 2014.
 • Act13: ┼át├║dia uskuto─Źnite─żnosti – merate─żn├ę ukazovatele boli vymedzen├ę, boli stanoven├ę potrebn├ę podmienky a limituj├║ce faktory.
 • Act14: Ak─Źn├Ż pl├ín – 4 ak─Źn├ę pl├íny boli vypracovan├ę, jeden pre ka┼żd├║ oblas┼ą z├íujmu (Gy├Âr – Dunajsk├í Streda, Kom├írom – Kom├írno, Esztergom – ┼át├║rovo a G├Ânc – Ko┼íice). Spolo─Źne bolo identifikovan├Żch 26 n├ívrhy projektov. Ak─Źn├Ż pl├ín bol prerokovan├Ż a bol dokon─Źen├Ż po─Źas stretnutia zainteresovan├Żch str├ín v ka┼żdej oblasti z├íujmu (m├íj-j├║n 2014).
 • Act15: Z├ívere─Źn├í konferencia – sa konala v m├íji 2014. Konferencia sa konala v Patinciach (ne─Ćaleko Kom├írna). Po─Źet ├║─Źastn├şkov bol cca. 120. Kone─Źn├ę v├Żstupy boli prezentovan├ę. Panelov├í diskusia bola usporiadan├í.
 • Act16: Projektov├ę riadenie – ├║─Źtovn├şctvo, pr├şprava podkladov pre nakladanie s┬áverejn├Żmi financiami. Boli vypracovan├ę ┼ítyri partnersk├ę spr├ívy projektu.
 • Act17: Publicita – Pr├şprava dokument├ície pre webov├ę str├ínky projektu (http://transhusk.hu/sk), pre publicitu projektu. Let├íky a prezentuj├║ci materi├íl boli pripraven├ę v r├ímci z├ívere─Źnej konferencie. Medi├ílna publicita (TV-spot a region├ílne novinov├ę ─Źl├ínky) bola poskytnut├í.
 • Act18: Preklady a tlmo─Źenie: V├Żstupy projektu boli prelo┼żen├ę do sloven─Źiny. Bolo zabezpe─Źen├ę tlmo─Źenie projektov├Żch stretnut├ş, semin├írov a po─Źas z├ívere─Źnej konferencie.

Viac info o projekte a jeho v├Żstupoch n├íjdete tu:┬áhttp://transhusk.eu/

 

Translate ┬╗